В Україні створили безкоштовний освітній курс для медійників


Безкоштовний онлайн-курс «Це вам не клікбейт!» пояснює, як працює соціологічна сфера та як не поширювати дезінформацію.

  • ДЛЯ ЧОГО

Заголовки із цифрами досліджень завжди привертають увагу. Їх поширюють, на них переходять, щоб дізнатися інформацію на кшталт «чому 80% українців вважають президента відповідальним за корупцію». Однак через відсутність знань про те, як проводять опитування, і ненавмисне перекручування даних, такі заголовки можуть перетворюватися на фейки.  Оскільки, згідно з опитуванням опитування USAID-Internews, 76% українців у 2023 році споживають новини через соцмережі, то фейки через ті самі соцмережі (репости, коментарі) та месенджери (активні посилання) поширюються доволі швидко.

  • ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ

Частина курсу присвячена науковому методу, який фахівці-розробники вважаються універсальним. Головна ідея полягає в тому, щоб навчити медійників думати логічно та користуватися своєю логікою. Наприклад, для промоції курсу відбувся тренінг від фактчекерки та комунікаційної директорки VoxUkraine Анастасії Іванцової, яка на прикладах розповіла, які є види неправдивої інформації та як маніпулює даними соціологічних досліджень російська пропаганда.

“Пересічна людина не буде фактчекати канали, вона читає медіа, бо довіряє їм. А в умовах онлайну, коли ніхто нічого не контролює, з’являється будь-що. Журналістам, аби не публікувати ахінею, потрібно вчитуватися в дослідження, підходити до інформації комплексно. Таку відповідальність ми не можемо перекладати на суспільство, тому курси, як «Це вам не клікбейт!», потрібні медійникам” – Вадим Міський, програмний директор ГО «Детектор медіа».

Курс був розроблений студією онлайн-освіти EdEra разом із ректором Київської школи економіки та соціологом Тимофієм Бріком.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти