В Україні стартувала інформаційна кампанія про сексуальне насильство, пов’язане з війною


19 червня, у Міжнародний день боротьби з сексуальним насильством в умовах війни, стартувала спільна інформаційна кампанія Офісу віцепрем’єр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA).

Мета — привернути увагу до проблеми сексуального насильства, пов’язаного з війною, і поінформувати роботу Центрів допомоги врятованим (ЦДВ). Вони діють 11 містах країни та безкоштовно надають соціально-психологічну допомогу постраждалим. Також там надають консультації щодо гуманітарної і медичної допомоги, допомагаають знайти тимчасовий прихисток, розв’язати юридичні питання внутрішньо переміщених осіб (ВПО) тощо.

Адреси та контакти центрів можна дізнатися на сайті.

Сексуальне насильство, пов’язане з війною, — це не лише зґвалтування, але й погрози та спроби зґвалтування, каліцтво статевих органів, примус до спостереження за сексуальним насильством та інші дії, які застосовуються з метою деморалізації.

Станом на червень 2023 року Офіс Генерального прокурора України зафіксував 208 фактів сексуального насильства, пов’язаного з війною, а Центри допомоги врятованим — понад 100. Дані цифри не відображають реальної кількості постраждалих, оскільки багато випадків не вдалося встановити через тимчасову окупацію українських населених пунктів, викрадення і загибель людей, приховування злочинів, скоєних росіянами.

«Досвід сексуального насильства, пов’язаного з війною, завдає глибокої психологічної травми та руйнування фізичної, соціальної, психологічної і духовної цілісності людини. Постраждалі часто не наважуються поділитися пережитим через страх, відразу, сором. Не можна вимагати від них розповідати про все й одразу. Рідним та друзям врятованих від сексуального насильства слід зберігати терпіння, давати врятованим виговоритися, слухати їх уважно, а також поважати їхнє право на приватність та анонімність. При цьому важливо розуміти, що забезпечити ефективну допомогу можуть виключно кваліфіковані спеціалісти», — каже Валерія Палій, президентка Національної психологічної асоціації.

За словами Праміли Паттен, спецпредставниці генсекретаря ООН з питань сексуального насильства в умовах конфліктів, на кожен офіційно зареєстрований випадок сексуального насильства, пов’язаного з війною, в Україні припадає від 10 до 20 незареєстрованих.

 

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти