Укрпошта запустила проєкт для захисту української мови


До Дня української писемності та мови Укрпошта ініціює відправлення листівок українською з метою об’єднати кожного, хто залишився в Україні і хто чекає на повернення додому.

Діти з усієї країни вчитимуться правильно підписувати листівки — родичам або  друзям за кордоном. Для більшої доступності, на YouTube-сторінці Укрпошти опублікували відеоінструкцію.

«Це гарна ініціатива з популяризації української мови серед молоді. Крім того, сподіваюсь, що проєкт сприятиме й підвищенню мовної грамотності. Впевнений, що для українців, які через воєнні дії змушені були виїхати за кордон, буде зворушливо отримати лист з Батьківщини, написаний рідною мовою. Навіть за сотні тисяч кілометрів українська, яка є нашим маркером свободи та боротьби, єднає і надихає!» — зазначає Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Що пишеться на листівці:

  • прізвище та ім’я адресата;
  • назва вулиці, номер будинку і квартири, населений пункт, район та область, поштовий індекс, країна;
  • адреса на листівці підписується мовою тієї країни, куди вона надсилається;
  • важливо продублювати назву населеного пункту та країни великими літерами українською мовою.

Справа вгорі залишається місце для поштової марки. Для відправлень по Україні — поштові марки одного номіналу, для відправлень будь-куди по світу — іншого. Наклеєна поштова марка з відтиском штемпеля вказує, що доставку листівки оплачено. Підписана листівка вкладається у поштову скриньку.

Учасники можуть публікувати фото-відеопроцес або результат у соцмережах із гештеґом #надсилаю_листівку_українською та відмічати профіль Укрпошти.

День української писемності та мови перенесли з 9 листопада на 27 жовтня, оскільки у 2023-му Православна церква України (ПЦУ) й Українська греко-католицька церква (УГКЦ) ухвалили перехід на новий календар.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти