У Славутичі збираються побудувати ядерний науковий хаб


У Славутичі побудують Північноукраїнський ядерний науковий хаб. Про це повідомили у НАЕК «Енергоатом».

Славутич — наймолодше місто України, збудоване спеціально для працівників Чорнобильської АЕС. Ядерний науковий хаб збираються побудувати саме тут, аби створити умови для розвитку наукової та бізнес складової атомної енергетики, а також для розбудови зеленої енергетики в Україні.

Як це працює

Хаб об’єднає зусилля науково-дослідних інститутів, освітніх установ та енергетичних компаній задля створення нових проєктів, розв’язання проблем безпеки експлуатації, розвитку суміжної інфраструктури. Створення хабу також дозволить використати потенціал міста та забезпечити роботою місцеве населення.

Крім того, у хабі зосередяться на проблемі утилізації ядерних відходів, які утворюються в результаті роботи українських атомних станцій.

Як це виглядає

Хаб розташують в будівлі Центру професійного розвитку Славутича, де відремонтують дах, проведуть реконструкцію внутрішніх приміщень, оновлять комунікації та системи опалення. Після цього придбають необхідне обладнання для науково-дослідної діяльності, конференцій, стабільної роботи спеціалістів.

Зокрема передбачається облаштування навколишньої території, благоустрій та можливе створення декоративних об’єктів на тематику ядерної та зеленої енергетики.

На базі також запустять цифровий тренажер ядерних реакторів майбутнього.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти