Росіяни використовують дитячі відеоігри в інформаційній війні


Пропаганда росії поширюється також і на відеоігри, популярні серед молоді та дітей. Наприклад, у Minecraft росіяни створили локацію, на якій «відтворили» битву за місто Соледар.

За матеріалами The New York Times, таким чином кремль поширює свою пропаганду серед ґеймерів.

Це становить небезпеку в сучасному кіберпросторі. Пропагандистські онлайн-заходи, які прославляють російську агресію, були помічені у Minecraft, Roblox, World of Tanks, War Thunder та інших популярних іграх.

Деякі з цих акцій були формально присвячені перемозі СРСР над нацистською Німеччиною. Проте країна-агресор використовує такий наратив для виправдання воєнного вторгнення в Україну. 

Президент Microsoft Бред Сміт повідомив у квітні, що безпекові підрозділи компанії бачать зусилля росіян з просування своєї ідеології у спільнотах гравців. За його словами, Microsoft уже поділилась отриманими даними з урядами кількох країн. Проте він закликав не надто перейматися через появу російської пропаганди на ігрових платформах, оскільки «вона все одно десь з’являтиметься». 

Достеменно невідомо, чи докладають технологічні корпорації достатньо зусиль для блокування російського інформаційного впливу. Незалежні аналітики зауважують, що ігрові спільноти дедалі частіше стають розсадниками радикальних ідеологій.

Протистояння росії та України вже давно перейшло зокрема в інтерактивну площину, тому творці контенту використовують у пропагандистських цілях будь-який вид медіа.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти