Президент України підписав закон «Про медіа»


29 грудня президент України підписав закон «Про медіа». Про це повідомляється на сайті Верховної Ради. Закон набере чинності через 3 місяці після публікації.

Документ визначає правові засади діяльності в Україні суб’єктів у сфері медіа, а також засади державного управління, регулювання та нагляду (контролю) у цій галузі. Законопроєкт, зокрема, впроваджує у законодавче поле поняття «онлайн-медіа» та передбачає для них добровільну реєстрацію, яка гарантуватиме їм законодавчий захист. Це також надасть незалежному регуляторові повноваження швидко реагувати на порушення.

Крім того, він передбачає тимчасову заборону поширення незареєстрованих онлайн-медіа. Вона набуває чинності, якщо протягом місяця за такі порушення до суб’єкта застосують п’ять штрафів і постанову щодо них не скасують у встановленому законом порядку.

Якщо серед власників медіа виявлять пов’язаних осіб із росією, то реєстрація таких медіа скасовуватиметься Нацрадою. Рішення може бути переглянуте у випадку надання доказів щодо приведення структури власності медіа у відповідність до законодавства України.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти