Підписувати європейські документи можна буде в Дії


Міністерство цифрової інформації повідомило, що тепер користувачі зможуть підписувати європейські документи Дія.Підписом-EU. Наразі ця функція тестується в бета-версії.

Це означає, що Дія.Підпис відповідає регламенту eIDAS Європейського Союзу. Ним можна підписувати документи чи контракти, які дійсні і в Україні, і в країнах ЄС.

Як це відбувається

Насамперед потрібно оновити застосунок до останньої версії.

Він автоматично створює два варіанти підпису: за українським стандартом (ДСТУ) та міжнародним (ECDSA).

Далі відбувається процес: один клік очима, біометрія обличчя звіряється з біометрією в реєстрі, після чого користувач укладає онлайн-контракт з іноземними партнерами чи підписує заяву.

Підписувати європейські документи можна буде в Дії - Новини. Останні новини України та світу. Bignews.ua
фото: https://telegraf.design/

Для того, щоб активувати Дія.Підпис, необхідно мати хоча б один документ у застосунку Дія: ID-картку, закордонний паспорт або посвідку на проживання.

Крім того, у додатку можна перевіряти українські підписи та печатки на цифрових документах та підтверджувати їхню дійсність. Відтепер Дія.Підпис-EU має юридичну силу, і його можуть приймати в суді, попри те, що він не є кваліфікованим електронним підписом у ЄС. Відповідно до регламенту ЄС, електронні підписи з країн, що не входять до ЄС, можуть використовуватися в ЄС як удосконалені електронні підписи.

Наразі підписати документ Дія.Підписом-EU можна на двох платформах: на сайті Інтегрованої системи електронної ідентифікації (ICEI) та у сервісі документообігу Вчасно.

Раніше контрагенти в ЄС не могли перевірити український електронний підпис через відсутність технологічної сумісності.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти