Нова платформа від NASA, на якій можна почути свій голос на Марсі


NASA спільно з командою місії Perseverance розробили платформу, на якій користувачі можуть «почути» свій голос на Марсі та зрозуміти, як відрізнятимуться звуки в атмосфері Червоної планети.

Розробники враховували температуру, щільність і хімічний склад атмосфери. Всі вони сильно відрізняються від земних показників. Швидкість звуку та його рівень на Марсі менші. Атмосфера у 100 разів менш щільна, ніж земна. Людині потрібно бути набагато ближче до джерела звуку, щоб почути його з тією ж гучністю, що й на Землі.

Марсохід Perseverance оснащений двома мікрофонами, що дозволяє записувати звуки Марса. Перший вбудований у SuperCam. З його допомогою науковці записували звуки ударів лазера о скалу та марсіанського вітру. Другий – збоку марсохода, щоб записувати звуки спуску та посадки.

Як почути себе на Марсі:

Потрібно зайти на сторінку NASA, натиснути та утримувати кнопку You on Mars, щоб записати ваш голос – до 10 секунд. Сервіс обробляє його і надає аудіо до завантаження. NASA просять ділитися створеними записами в соцмережах і позначати гештегом #CountdownToMars.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти