На станції «Академік Вернадський» встановили артінсталяцію


До 160-річчя з дня народження Володимира Вернадського на українській антарктичній станції «Академік Вернадський» представили артінсталяцію «Дім.Спогади».

Проєкт ще до початку повномасштабної війни розробили архітектори balbek bureau, а виконали фахівці дослідно-конструкторського бюро «Майстерня чудес» за підтримки «Сільпо».

Це творче переосмислення старого паливного бака, навколо якого з металу створені обриси рідного українського дому. Дизайнери проаналізували будівлі в різних областях і склали збірний образ українського будинку — з шиферним дахом, димарем та характерними вікнами. Навесні 2022 року криголам «Ноосфера» доставив всі конструкції хатинки на станцію.

Мільйони українців мріють повернутися на рідну землю; рідний дім символізує спротив проти збройної агресії, є джерелом натхнення та спогадів про близьких людей. На стінах бака розміщені борди з фактами про Україну та станцію, а також символічні предмети на кшталт грудки чорнозему чи фрагменту вишиванки.

Цього року на станцію доправили ще один борд, що розповідає про повномасштабне вторгнення рф в Україну у 2022 році. Туристи зможуть задонатити на підтримку «бойових пінгвінів» – полярників, які долучилися до ЗСУ та переодягнули червону форму учасника експедиції на піксель.

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти