Індекс борщу зріс на 21%: як змінилася його вартість?


Індекс вартості приготування традиційного українського борщу протягом першого кварталу 2023 року зріс на 21% — до 185 грн. Про це свідчать розрахунки Всеукраїнського сервісу доставки продуктів Zakaz.ua.

Як це працює

Фахівці проаналізували зростання цін на продукти у київських супермаркетах. Індекс борщу — середня сума вартості, в яку обійдеться приготування страви за класичним рецептом. Розраховується за аналогією з міжнародним індексом БігМаку. Це умовний індикатор вартості продуктового кошику в супермаркетах.

Аналітики проаналізували ціни та з’ясували, що приготувати борщ в Україні стає дедалі дорожче. Майже всі інгредієнти, крім буряка, зросли у ціні.

Буряк подешевшав на 43%: станом на 24 квітня 2023 року він коштував близько 7 грн за кілограм. Ціни на томатну пасту та соняшникову олію не змінилися у порівнянні з січневими. Картопля подорожчала на 7%, морква — на 35%, а сметана — на 3%. Найбільше підскочила ціна на капусту — на 48%, кілограм білокачанної коштував у середньому 24 грн/кг. Найдорожчим продуктом є м’ясо. У квітні вартість на свинину зросла на 19%. Крім того, відбулося зростання цін на цибулю.

У скільки обійдеться борщ? У квітні 2023 року страва, приготована за традиційним рецептом, коштувала 185 грн. Порівняно з січнем 2023 року, коли борщ обходився у 153,5 грн, ціна зросла на понад 20%. Без м’яса близько 71 грн. 

Коментарі (0)

BigNews в Telegram

Підписуйтесь, у нас тільки найважливіше і цікавіше

Підписатися в Telegram

BigNews в Google News

Підписуйтесь, щоб бути в курсі останніх подій

Підписатися в Google News

Спецпроекти